Álláspályázat - térségi főmérnök

A Pest Vármegyei Önkormányzati Hivatal Elnöki és Területfejlesztési Iroda pályázatot hirdet Közszolgálati jogviszony (Kttv.) keretében térségi főmérnök munkakör/feladatkör betöltésére.

Tevékenységi kör (ellátandó feladatok):
• Koordinálja a Pest vármegyei települési önkormányzatokat érintő közlekedési- és közműfejlesztések megvalósítását.
• Felügyeli Pest vármegye területén a sajátos építmények – ide nem értve a honvédelmi és katonai, valamint nemzetbiztonsági célú és rendeltetésű építményeket – önkormányzati fenntartását.
• Segíti a települési önkormányzatokat településüzemeltetési feladataik ellátásában.
• Ellátja mindazon térségi főmérnöki feladatokat, amelyeket jogszabály a térségi főmérnök hatáskörébe/feladatkörébe utal.
• A térségi főmérnök munkáját az országos főmérnök szakmailag irányítja.
• Kapcsolattartás a tervezőkkel és a hatóságokkal az engedélyezési eljárások/tulajdonosi hozzájárulás beszerzések során.
• Részvétel a beruházások műszaki követelményeinek meghatározásában.
• Szakmai javaslatok megfogalmazása a beruházások tervezése és kivitelezése során felmerülő kérdésekben.
• A beruházások tervezése és végrehajtása során felmerülő műszaki kérdések megvitatása és a szükséges szakmai döntések előkészítése.
• Kapcsolattartás, a tervezőkkel, kivitelezőkkel, valamint a hatóságokkal.
• A beruházások műszaki átadása, az átadási dokumentációk ellenőrzése és jóváhagyása.

Betöltendő állás szakmacsoportja: adminisztráció
FEOR besorolás: 2910 Egyéb magasan képzett ügyintéző
Betöltendő állás munkakörének szakterülete (munkakörcsalád): Egyéb
Betöltendő állás jogviszonya: Közszolgálati jogviszony (Kttv.)
Foglalkoztatás időtartama, munkaideje, munkarendje, formája: Határozatlan, teljes munkaidő (heti 40 óra)
Munkavégzés helye: Budapest
A munkavégzés pontos helye: Pest Vármegyei Önkormányzati Hivatal, 1052 Budapest, Városház u. 7.

Álláshirdető szervezet bemutatása:
A szervezettel kapcsolatos adatok és információk a pestmegye.hu oldalon találhatók.

A munkáltatóval, állással kapcsolatos egyéb lényeges információk:
• Az erkölcsi bizonyítvány benyújtása kizárólag a köztisztviselői állásra kiválasztott pályázó részéről szükséges.
• A motivációs levélbe kérjük feltüntetni a bruttó bérigényt.
• Az adatkezelési nyilatkozatot INNEN tudják letölteni, kérjük ezt nyújtsák be a pályázati anyaghoz.
• A próbaidő mértéke: 6 hónap.
• A jogállásra, az illetmény megállapítására és a juttatásokra a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvény rendelkezései, valamint a(z) a Pest Vármegyei Önkormányzati Hivatal Közszolgálati Szabályzatának rendelkezései az irányadók.

Feltételek, Előnyök,
Pályázati feltételek:
Jogállásból fakadó jogszabályi követelmények:
• büntetlen előélet
• cselekvőképesség
• magyar állampolgárság

Elvárt végzettség/képesítés:
Felsőfokú végzettséghez kötött szakképesítés alapképzés (Bsc vagy BA), Egyéb végzettség, okleveles építőmérnök, okleveles építészmérnök vagy azokkal egyenértékű szakképzettség.

Egyéb pályázati feltétel meghatározása:
• Felhasználói szintű számítógépes ismeretek, az MS Office magabiztos használata (Excel, Word, Power Point).
• Jó kommunikációs készség, írásban és szóban egyaránt.
• Önálló, felelősségteljes munkavégzés.
• Precizitás és pontosság.
• Legalább ötéves területrendezési, településtervezési vagy tájépítészeti tervezési tevékenységben, vagy ezek igazgatásában, oktatásában eltöltött szakmai gyakorlati idővel rendelkezik.

Pályázat elbírálása során előnyt jelent:
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a szakmai tapasztalat?: Nem
A pályázat elbírálása során előnyt jelent a vezetői tapasztalat?: Nem

A pályázat részeként benyújtandó igazolások, alátámasztó dokumentumok:
• végzettséget/képzettséget igazoló okirat(ok) másolata
• motivációs levél
• adatkezelési nyilatkozat
• fényképpel ellátott szakmai önéletrajz

A pályázat benyújtásának határideje: 2024. november 4. 12:00

Kérjük, hogy szíveskedjenek 1235-1/2024. iktatószámot az email tárgy részében feltüntetni.
A pályázat elbírálásának módja: Személyes interjú, megbeszélés után történő kiválasztással
A pályázat elbírálásának határideje: 2024. november 8.
A pályázati kiírás további közzétételének helye: https://kozszolgallas.ksz.gov.hu/
Állás tervezett betöltésének időpontja: 2024.11.11
A publikálás időpontja: 2024. október 21.

www.pestmegye.hu